Hakkımızda

Bifa Bisküvi ve Gıda San. A.Ş. 1962 yılında Karaman’da kurulmuş olup üretimin bütün aşamalarında gelişmiş gıda işleme tekniklerini kullanarak kısa sürede gelişim ve büyüme sağlamıştır. Bunun sonucu olarak da Bifa Türk bisküvi sektöründe her zaman öncü konumunu korumuştur.

 

Bifa’nın modern tesisleri 97.178 m2 si merkez fabrikasında, 51.533 m2 si Organize Sanayi Bölgesinde kapalı alan olmak üzere 270.438 m2 alan üzerinde kurulmuştur. Firma bisküvi, çikolata, gofret, kek, kraker ve şeker olmak üzere üretim hatlarında 500 çeşit üründen günlük 600 ton üretmektedir.

 

Bifa Türkiye’nin yanı sıra tanınış bir uluslararası ihracatçı olup dünya çapında 77'den fazla ülke ve bölgede müşteri kitlesine sahiptir. Ayrıca Bifa Cezayir’de kurduğu fabrikası ile ürünlerini yerel pazar ve komşu ülke pazarları ile de buluşturmaktadır.

 

Bifa her zaman insan sağlığı, hijyen ve çevreye dikkate alarak ürünlerini bu hassasiyetleri riske etmeyecek yüksek kalite ile üretmektedir. İşte bu sebeple ürünlerimiz çeşitli uluslararası gıda kalite yarışmalarında bir altın ve iki gümüş madalyasına layık görülmüştür.

 

Bifa Karaman’daki fabrikasında 3400 den fazla kişiyi istihdam ederek yurtiçi ve yurtdışı satışları ile ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır. Firmamız bütün ürünleri için K-Q TSE ISO9000  Kalite Yönetim Sistem Belgesi, Ç-F-TSE-EN ISO14000 Çevre Yönetimi Sistemi Belgesi, G-F TSE-ISO-EN 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Belgesi, HACCP,IFS , TSE Türk Standartlarına Uygunluk Belgesi ve TSE Helal Sertifikasına ve kek ürünleri için TSEK sertifikasına haizdir.

 

Bisküvi, çikolata, kek, gofret ve kraker üretim hatlarının yanı sıra, Bifa ayrıca bir un fabrikası, bir kâğıt ambalaj fabrikası ve soğuk hava depolarına sahiptir ve bu sayede bisküvi ve şekerleme ürünleri için kullandığı ham maddelerinin önemli bir kısmını kendi bünyesinde imal etmektedir. Türkiye'nin önde gelen tarım iştiraklerinden biri olan Örnek Tarım ’da Bifa'nın önderliğinde hayata geçmiştir.

 

Bifa ayrıca 2000-2001 eğitim ve öğretim yılında 37.800 m2 alan üzerine kurulu 5000m2-22 dersliği olan Özel Babaoğlu İlköğretim Okulu’nu hizmete açmıştır. Okul, 2013-2014 eğitim ve öğretim yılında mevcut binası Özel Babaoğlu Ortaokulu olarak öğretime devam etmiştir. Aynı yıl kampüsünde 5.400m2 -22 dersliği olan kapalı spor salonu ve konferans solunu bulunan Özel Babaoğlu İlkokulu’nu hizmete açmıştır. 2015-2016 Eğitim öğretim yılında ise kampüsünde 4000m2 -22 dersliği olan Özel Babaoğlu Anadolu Lisesi’ni hizmete açmıştır. Ayrıca şirketin personeli ve çocuklarının kullanımı için spor tesisleri kurulmuştur.

 

Sanayi gelişimin yanı sıra, özellikle yerel halk için sosyal, kültürel ve eğitim hizmetleri de Bifa’nın önemsediği konular olmuştur. Bu doğrultuda Bifa 220 dairelik bir konut projesi, bir ilköğretim okulu, mevcut bir ilköğretim okuluna müştemilat ve Bifa çalışanlarının çocukları için bir lise inşa edilmiştir. Bu sosyal sorumluluk projeleri Milli Eğitim Bakanlığına destek olarak yapılmıştır. Bifa ayrıca çeşitli spor olayları, sponsorluk aktiviteleri ve yerel gençlere yeteneklerini geliştirmeleri için imkânlar sağlamak gibi faaliyetler yürütmektedir.

 

KALİTE POLİTİKAMIZ

 

Hızla büyüyen ve gelişen gıda sektöründe fiyat ve rekabet ortamına paralel olarak,müşteri isteklerine her yönüyle uygun, kaliteli ve güvenilir ürünleri insan ve çevre sağlığını ön planda tutarak üretmektir.

 "Kalite Kontrol Edilmez Üretilir" düşüncesiyle sektörde lider olabilmek, tüm çalışanların sisteme katılımı ile mümkündür.

Müşteri memnuniyetini sağlamak, kalite ve verimliliği arttırmak için tüm BİFA bireyleri sürekli iyileştirme odaklı çalışır.

Sistemin başarılı çalışması ancak planlı ve sistemli çalışmakla mümkündür.

Sonsuz mesuliyet duygusu ile çalışmak insana huzur verir.

 

ÇEVRE POLİTİKAMIZ

 

“BİZ TABİATI ATALARIMIZDAN MİRAS ALMADIK. O BİZE ÇOCUKLARIMIZIN EMANETİDİR.” Bu nedenle biz;

Bütün faaliyetlerde doğal kaynak israfını asgari düzeye düşürecek,

Faaliyetlerimiz sırasında oluşabilen yan ürünleri ve atıkları azaltacak ve bunları değerlendirme yollarını araştıracak,

Çevremizin temizlenmesi ve güzelleştirilmesi için çaba harcayacak,

Çevre konusundaki kanun ve düzenlemelerle birlikte kendi koyacağımız kurallara uyacak ve bu konuda kendimizi geliştirecek,

“ÇEVREYE SAYGI DUYMAK, KENDİMİZE SAYGI DUYMAKTIR.” İlkesinden hareketle gelecek nesillere yeşil ve temiz bir dünya bırakmak için el ele vereceğiz.

 

GIDA GÜVENLİĞİ POLİTİKAMIZ

 

Müşterilerimizin sağlığına en az kendi sağlığımız kadar önem vererek hammadde temininden ürünlerimizin müşterilerimize ulaştırılmasına kadarki süreçteki tüm faaliyetlerimizde gıda güvenliği odaklı çalışmak her BİFA çalışanının sorumluluğudur.

Bifa markasını kalite ve güvenle özdeşleştirmek,

İnsan sağlığına saygı esaslı üretim teknolojisi ve ürün kalitesini sağlamak,

Faaliyetlerimizde mevzuat kuralları ve sanitasyon ve hijyen kurallarını uygulamak, personelimizin niteliklerini iyileştirmek,

Amansız rekabetin olduğu piyasalarda sürekli gelişen ve kalıcı bir firma olmak amacımızdır.

 

 BİLGİ GÜVENLİĞİ POLİTİKAMIZ

 

BİFA faaliyetleri esnasında hizmet vermekte olduğu müşterilerinin özel erişim/bağlantı bilgilerine, kritik cihazlara ait özel konfigürasyon ve iletişim bilgilerine sahip olabilmektedir.

Hizmet verilen kurum ve kuruluşların güvenini temin etmek ve verdiğimiz hizmetler için kullandığımız bilgi varlıklarımızın güvenliğini sağlamamız öncelikli amacımızdır.

Bu bağlamda; iş birliğinde bulunduğumuz müşteriler, resmi kurumlar ve bayilerimiz ile ilişkilerimiz çok değerlidir.

Sunmakta olduğumuz hizmetlerin sürekliliği, elimizde tuttuğumuz bilgilerin gizliliği, müşterilerin veya kendi içimizdeki bilgi varlıklarının bütünlüğü yüksek öneme sahiptir.

Bu amaçla, TC yasa ve yönetmeliklerine uyarak, çalışanlarımızın bilgi güvenliği bilinçlerini yüksek tutup, risklerimizi sürekli gözden geçirerek sistemin etkinliğini sürekli iyileştirmekteyiz.

 

KALİTE ANLAYIŞIMIZ

 

Kalite anlayışımız değişen global koşullara tam bir uyum sağlamak amacıyla sistematik, planlı ve muntazam bir çalışma organizasyonunu benimsemek, yasal gerekliliklere tamamen uymak ve kalite ve güvenlik koşullarını gün gittikçe arttırmak, üretimi mükemmeliyet prensiplerine göre gerçekleştirmek ve Türk ekonomisine değer sağlayacak faaliyetlerde bulunmaktan ibarettir.  

 

MİSYON ve VİZYONUMUZ

 

Türk ekonomisine olumlu değerler katan ve insanlığa, çevreye, yaşama ve geleceğe saygımız çerçevesinde sürekli büyüyen bir gelecek firması olmaktır.

 

VİZYONUMUZ

 

 

İleri teknolojileri kullanarak ve kaliteyi mükemmeliyetle birleştirerek standartlar çıtasını yükseltmek ve dünya çapında önde gelen Türk-malı tadı olmak için coşku ve inançla ilerlemek.    

 

Herkesin hikayesindeki başarı; kişinin hayatta ulaştığı yerle değil,
başarmaya çalışırken üstesinden geldiğin engellerle ölçülür.

Yılmaz Babaoğlu